Švitrigailos g. 42, LT-03209 Vilnius (naudojamas ir virtualus adresas), tel. (8 5)  278 5602, faks. (8 5)  213 2270, el. p. vkti@vkti.gov.lt.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188647255, PVM mokėtojo kodas LT886472515

Pagrindinis meniu

Naujienų prenumerata
Paieška svetainėje
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2013-10-02
Iš viso apsilankė: 6578208
Šiandien apsilankė: 182
Dabar naršo: 17
naujienos

 

     Inspekcija, įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimo Nr. 511 „Dėl institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo“ nuostatas, skelbia 2015 m. liepos mėnesį planuojamų patikrinti ūkio subjektų, kuriems bus atliekamas planinis patikrinimas arba teikiama metodinė pagalba, sąrašą.

     Nuo 2015 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos, kurios pagal Susisiekimo ministerijos nustatytą tvarką leidžia atlikti automobilių techninę apžiūrą Europos ekonominės erdvės šalyse. Tokia galimybė pirmiausia atsiras Vokietijoje.

Daugiau

     2015 m. liepos 1 d. Inspekcija pradėjo dirbti su ūkio subjektų, susijusių su kelių transportu, stebėsenos ir informavimo valstybės informacine sistema „Vektra“.

Daugiau

 

     Informuojame, kad Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2015 m. birželio 26 d. įsakymu Nr. 2B-136 „Dėl poveikio priemonių ūkio subjektams“ keturioms keleivius ir krovinius vežančioms įmonėms buvo sustabdytas licencijų galiojimas, vienai papildomo vairuotojų mokymo įstaigai buvo sustabdyta suteikta teisė vykdyti papildomą  vairuotojų mokymą ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2015 m. birželio 26 d. įsakymu Nr. 2B-138 „Dėl poveikio priemonių ūkio subjektams“ trims krovinius vežančioms įmonėms buvo sustabdytas licencijų galiojimas, dviem – panaikintas licencijų galiojimas, vienai – sumažintas išduodamų Kazachstano Respublikos bendrųjų leidimų kiekis iki 0,5 leidimo transporto priemonei.

     Inspekcija nuo 2015 m. liepos 1 d. vieniems metams iš Nyderlandų perima pirmininkavimą Europos kelių transportą kontroliuojančias institucijas vienijančiai organizacijai Euro Contrôle Route (toliau – ECR). Atsižvelgdami į tai, Inspekcijos atstovai 2015 m. birželio 16–18 d. Nyderlanduose, Amsterdame, dalyvavo ECR Valdymo komiteto posėdyje ir ECR organizuotoje konferencijoje „Intelektuali kontrolė. Geresnė kontrolė, mažiau patikrinimų“, kur pristatė planuojamas pirmininkavimo veiklas.

Daugiau

 

     Informuojame, kad Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2015 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. 2B-128 „Dėl poveikio priemonių ūkio subjektams“ devynioms keleivius ir krovinius vežančioms įmonėms buvo sustabdytas licencijų galiojimas ir vienai krovinius vežančiai įmonei buvo panaikintas licencijų galiojimas. Taip pat vienai vairavimo mokyklai buvo sustabdyta suteikta teisė vykdyti transporto priemonių vairuotojų mokymą.

     Inspekcijos pareigūnai, 2015 m. gegužės mėn. kontroliuodami, ar transporto priemonių bendroji masė, ašies ir (ar) ašių apkrova ir (ar) matmenys su kroviniu ar be jo neviršija didžiausių leidžiamų, patikrino 751 transporto priemonę.

     Į Inspekciją dažnai kreipiasi transporto priemonių savininkai, kurie įsigijo naudotą transporto priemonę, tačiau atliekant transporto priemonės privalomąją techninę apžiūrą arba perregistruojant transporto priemonę paaiškėja faktas, kad transporto priemonė buvo sugadinta eismo įvykio ar kitokio įvykio metu, transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra buvo panaikinta, o naujasis transporto priemonės savininkas nebuvo apie tai informuotas.

     Inspekcija informuoja, kad įsigaliojus 2009 m. liepos 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentui (EB) Nr. 661/2009 dėl variklinių transporto priemonių, jų priekabų ir joms skirtų sistemų, sudėtinių dalių bei atskirų techninių mazgų tipo patvirtinimo, atsižvelgiant į jų bendrąją saugą, reikalavimų (toliau – Reglamentas) bus taikomi nauji reikalavimai motorinėms transporto priemonėms.

Daugiau

     Įsigaliojus 2012 m. gegužės 29 d. Komisijos reglamentui (EB) Nr. 459/2012 dėl lengvųjų keleivinių ir komercinių transporto priemonių variklių Euro 5 ir Euro 6 (toliau – Reglamentas Nr. 459/2012) bus taikomi nauji transporto priemonių registravimo reikalavimai.

Daugiau

     Inspekcija siekdama užtikrinti savo veiklos skaidrumą ir viešumą vykdo korupcijos prevenciją ir nuolat ieško naujų veiksmingų būdų, skatinančių elgtis sąžiningai ir šalinančių korupcijos atsiradimo prielaidas.

Daugiau
Archyvas